KONST / Litografier / Färglitografi 11806060
nr 1180 6060
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Flottare. Signerad, numrerad 95 /310. Motivet: 55x70 ca
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:36:12
150 kr
200 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin